REFERANSLAR
Eser fotoğraf.JPG
  • Instagram - Grey Circle
ESER AKSAN ERDOĞAN

KAPTAN PİLOT

18 Haziran 1985’te Hollanda’nın Dordrecht kentinde, sanatçı bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Temel ve lise eğitiminin ardından, F-16 pilotu olmak amacıyla Hollanda Hava Kuvvetleri’nin açtığı sınava katıldı. Sınavı kazanamayınca, Rotterdam InHolland Üniversitesi’sinin Uluslararası İşletme ve Yönetim Bölümü’ne girdi. Üniversite eğitimi sırasında, Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde ÖDTÜ’de 6 ay misafir öğrenci olarak bulundu. 2009 yılında üniversiteden mezun oldu. Eğitimi boyunca, (garsonluk dahil) birçok işte çalıştı.

 

2010 yılında Türkiye’ye yerleşti. 4 ay, Bilgi Üniversitesi’nde Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Hoover / Candy firmasında, Türkiye Zincir Mağazalar Sorumlusu olarak bir yıl çalıştı.

 

2011 yılında THK Uçuş Akademisi’nde pilotluk eğitimine başladı. 2014 yılında eğitimini tamamlayarak, Pegasus Havayolları’nda (Boeing) 737 -300 - 800 pilotu olarak göreve başladı. 4000 saatlik uçuş limitini doldurmasının ardından, ocak 2019’da kaptan pilot oldu. Halen Pegasus Havayolları’nda çalışmaktadır. THY’nin kaptan pilotlarından Volkan Erdoğan’la evlidir. Türkçe - Hollandaca - İngilizce - Almanca - Fransızca bilmektedir.

 

Çok küçük yaştan beri spor yapan Eser Aksan Erdoğan, yüzme ve sutopunda birçok madalya kazanmıştır. Kadın Ulusal Sutopu Takımı’na dek yükselerek, defalarca milli mayoyu giymiştir. Halen binicilik,  kickboks, paten, koşu, bisiklet, rüzgar sörfü, sörf, tenis ve snowboard sporlarıyla uğraşmaktadır. Fırsat buldukça, eşiyle birlikte dünyayı gezip keşfetmenin yanı sıra çeşitli sanatsal etkinliklerle de ilgilenmektedir.